Przegląd budowlany

Firma Alpina – producent drewnianych domków letniskowych

Architektura drewniana zyskuje coraz większą popularność na rynku budowlanym. Klienci coraz częściej wybierają domki z drewna. Czy jednak jest to rozwiązanie trwałe? Jakie koszty wiążą się z budową domku z drewna? O domkach z drewna porozmawiamy z właścicielem firmy Alpina – Panem Arkadiuszem Konewką.

Alpina- Domek letniskowy

Drewno jako surowiec budowlany

Firma Alpina buduje domki letniskowe i całoroczne wyłącznie z drewna. Dlaczego Alpina postawiła na wybór drewna?

Drewno od lat wykorzystuje się jako surowiec budowlany. Powszechnie wiadomo, że nie ma lepszego materiału budowlanego. Koszty budowy domu z drewna są znacznie mniejsze niż klasyczne murowanie budynku. Montaż budowli drewnianych jest krótki i wymaga mniejszego nakładu siły roboczej. Drewno wykazuje również doskonałe właściwości izolacyjne. Klienci mogą cieszyć się drewnianym domem energooszczędnym oraz niskimi kosztami utrzymania. Drewno jest surowcem odnawialnym, a produkcja architektury drewnianej wymaga mniejszych nakładów energii w porównaniu z murowanym budownictwem. Użytkowanie domków drewnianych ma również zalety dla naszego zdrowia. Olejki eteryczne wydzielające się z drewna mają działanie hipoalergiczne i pozytywnie działają na nasz organizm. We wnętrzu domku drewnianego wilgotność jest utrzymywana na optymalnym poziomie, jej nadmiar jest pochłaniany i oddany, kiedy powietrze staje się zbyt suche. Zapobiega to powstawaniu pleśni i grzybów szkodliwych dla zdrowia.

Trwałość domków z drewna

Szybki montaż i kwestie ekologii to jedno, ale jak wygląda trwałość domków drewnianych? Murowane konstrukcje służą klientom przez lata, jak jest z budownictwem drewnianym?

Zdecydowanie nie należy obawiać się, że domy z drewna będą mniej trwałe od tych murowanych. Dobrze zabezpieczone drewno, to znaczy odpowiednio zaimpregnowane i pomalowane służy klientom przez długie lata. Na świecie wiele budowli m.in. obiekty sakralne były setki lat temu budowane z drewna i do tej pory można je zwiedzać. Do budowy naszych domków używamy drewna wyłącznie najwyższej jakości. Jest to drewno suszone komorowo, w wyniku tego procesu drewno staje się materiałem pozbawionym wilgoci i wszelkich owadów czy grzybów.

Najwyższa jakość w niskiej cenie

Jak wyglądają kwestie finansowe budowy domku letniskowego?

Cena naszych domków zależy od ich wielkości i grubości ścian. Najmniejsze domki letniskowe można zakupić w cenie około 6 tysięcy złotych. Ta cena zawiera wykonanie stolarki okien i drzwi oraz deski podłogowej. Nasz największy dom o powierzchni 85 m2 można zakupić w cenie 84. 900 tys. złotych. W tej opcji ściany mają grubość 68 mm, przestronny taras i poddasze pozwalają na zamieszkanie w nim przez cały rok. W porównaniu z murowanym budownictwem, taki dom jest tani i szybki w montażu, ale przede wszystkim jest w pełni ekologiczny dla jego domowników.

Domek z indywidualnego zamówienia

Czy możliwe jest zamówienie domku pod zamówienie indywidualne?

Oczywiście, naszych klientów ogranicza jedynie ich wyobraźnia. Przygotowujemy wizualizację projektu dla klienta i razem omawiamy kwestie funkcjonalności jego propozycji. Wystarczy przesłać nam rysunek lub zdjęcie. Razem z klientem możemy stworzyć projekt jego wymarzonego domku z drewna.?