Przegląd budowlany

Jaką wybrać bramę rolowaną?

Chcąc urozmaicić elewację budynku nowoczesnym designem; każdego dnia wygodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z własnego garażu lub spokojnie odpoczywać na wakacjach wiedząc, że dom jest solidnie zabezpieczony, warto wybrać bramy rolowane.

Bramy rolowane

Podobnie właściciele hal przemysłowych, magazynów lub warsztatów samochodowych mogą mieć pewność solidnej bramy wjazdowej, która mimo dużych rozmiarów, będzie stabilna, funkcjonalna, a jednocześnie estetyczna.

Czym powinna się charakteryzować dobrze wybrana brama? Na jaki model się zdecydować?

Bramy rolowane - dlaczego warto je wybrać?

Brama rolowana, która znana jest też pod postacią roletowej lub żaluzjowej, to najbardziej nowoczesny produkt, dostępny dla klientów indywidualnych i przemysłowych. Oznacza to, że bezpieczeństwo, solidność, estetyka i funkcjonalność towarzyszyć mogą domom prywatnym i wielu gałęziom gospodarki.

Zastanawiając się nad wyborem bramy rolowanej, warto znać zalety, które szybko przekonają do tego, że jest to odpowiedni wybór. Bramy rolowane zapewniają:

Jak działa brama rolowana?

Użytkownicy, którzy szukają kompaktowych rozwiązań, znajdą je w bramach rolowanych, których konstrukcja i zasada działania opierają się na mechanizmie rolet okiennych. Różnicą jest większy wymiar.

Forma bramy garażowej rolowanej to kurtyna, która składa się z połączonych z sobą, profili aluminiowych, wypełnionych pianą poliuretanową. Listwy bramy połączone są z sobą zaczepami, dzięki czemu płynnie nawijają się na wałek, ukryty w skrzynce, montowanej nad wjazdem do garażu. Całe skrzydło bramy chowa się zatem w podłużnej kasecie i jedynie ona zajmuje miejsce na cały mechanizm w garażu.

Zasada działania bramy rolowanej wydaje się prosta, ale producenci, chcąc jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponują różne rodzaje bram rolowanych, które można dopasować do własnych upodobań lub szczególnych funkcji, które mają pełnić, na przykład celów przemysłowych.

Prosta zasada działania, wygodna obsługa, oraz kompaktowe rozwiązanie sprawiają, że bramy rolowane są stosowane nie tylko w nieruchomościach indywidualnych, ale też halach, magazynach, warsztatach oraz prywatnych sklepikach. Dlaczego? Jaki model bramy wybrać?

Bramy rolowane, nieocieplane, jednościenne

Szukając nowoczesnych, ale niedrogich rozwiązań, warto rozpatrzeć bramy rolowane o profilach perforowanych, których zadaniem nie jest ocieplenie, ale bezpieczne odgrodzenie. Lamele bram są pozbawione piany poliuretanowej, ale charakteryzują się wysoką jakością wybieranych materiałów, oraz możliwościami polepszania ich funkcjonalności. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w branżach przemysłowych i komercyjnych. Chętnie wybierają je właściciele butików w galeriach handlowych, jako dodatkowa ochrona na czas zamknięcia lokalu.

Klasyczna forma w nowoczesnej wersji, czyli lamele jednościenne aluminiowe lub pokryte stalą ocynkowaną, dostępne w wersjach:

- tradycyjna, gdzie profile aluminiowe osiągają grubość od 1 do 1,25 mm; a ocynkowane od 0,75 do 1 mm;

- wersja rozszerzona - lakierowana (jedno lub dwustronnie) jest możliwa do ograniczonych powierzchni- 6000 x 5000 mm (aluminium), 4500 x 4000 mm (stal);

- lamele napowietrzające, czyli pokryte mikrootworkami, produkowane w wersji stalowej. Potrafią przepuścić 25% powietrza, co jest wykorzystywane w punktach mechaniki samochodowej, halach lakierni lub zakładów przetwórczych, czyli wszędzie tam, gdzie dodatkowe odprowadzanie zapachów jest pożądane.

Bramy rolowane ocieplane, dwuścienne

Dostępne są w wersjach o różnej szerokości profili, które wpływają na termoizolację pomieszczenia. Im szerszy profil, tym mniej łączeń, a tym samym lepsza izolacja.

Taki typ lameli wybierany jest szczególnie w domach jednorodzinnych, których właściciele dbają o utrzymanie temperatury w środku garażu, chociaż producenci robią też krok w stronę przedsiębiorców, oferując rozwiązania skierowane w stronę przemysłu.

Wśród profili dwuściennych, wyróżniają się następujące modele:

Zobacz bramy rolowane z oferty Novoferm: https://www.novoferm.pl/bramy-rolowane/