Przegląd budowlany

Jakie maszyny przydadzą się do profesjonalnych prac ogrodowych?

Marcin Wójcik, 27.06.2022 r.

Każdy właściciel firmy zajmującej się profesjonalnym wykonywaniem usług ogrodniczych wie, jak bardzo ważne jest posiadanie dobrej jakości maszyn umożliwiających znaczne przyspieszenie prac i odciążenie pracowników. Dobrze wyposażony park maszyn oraz garaż z urządzeniami ogrodniczymi to więc absolutna podstawa w tej branży. Również osoby, które samodzielnie chcą zadbać o swój ogród jak profesjonaliści, mogą rozważyć nabycie specjalnych sprzętów. Jaki sprzęt warto kupić, by prace w ogrodzie stały się łatwiejsze? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy wpis.

Jakie maszyny przydadzą się do profesjonalnych prac ogrodowych?

Glebogryzarka - obowiązkowy sprzęt każdej firmy ogrodniczej

Glebogryzarki są potrzebne wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego rozdrobnienia ziemi i przygotowania jej pod sadzenie roślin. Są niezwykle przydatne potrzebna podczas zakładania trawników. Dobrej jakości glebogryzarka, którą kupić można na stornie https://jptech-maszyny.pl/glebogryzarki-ogrodowe, umożliwia pracę w niemal każdych warunkach. Wystarczy wcześniej skosić wysokie trawy i chwasty, by następnie wjechać na ziemię glebogryzarką spalinową i szybko przygotować glebę do wykonania kolejnych prac. Decydując się na zakup glebogryzarki, powinniśmy wybrać markowy sprzęt o dużej mocy. Zakup tańszych, ale słabszych urządzeń sprawi, że praca będzie zabierać więcej czasu, a obsługa urządzenia nie będzie przyjemna.

Dobrej jakości sprzęt powinien mieć:

Glebogryzarki są bardzo proste w codziennym użytkowaniu i mało awaryjne. Wyposażone są w stalowe noże, które podczas pracy obracają się wokół własnej osi i tną ziemię tak długo, aż stanie się ona całkowicie miałka. Tak przygotowane podłoże nadaje się do sadzenia roślin i siania trawy, a zrobić to wszystko może jeden pracownik oddelegowany do obsługi właśnie glebogryzarki.

Agregat prądotwórczy - bez niego ciężko się obejść

Agregaty prądotwórcze są wykorzystywane na budowach, ale również przy pracy ogrodowej mają swoje zastosowanie. Agregat jest potrzebny zawsze, gdy pracujemy w miejscu, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Dzięki niemu możemy bez problemu korzystać z urządzeń elektrycznych czy akumulatorowych. Wygodne ładowanie i stały dostęp do prądu przyda się właściwie na każdym etapie prac. To właśnie dlatego agregaty prądotwórcze powinny znajdować się na wyposażeniu każdej firmy ogrodniczej.

Te spalinowe urządzenia mogą pracować w każdych warunkach, są tanie w eksploatacji i bardzo wydajne. Bardzo ważną ich zaletą jest banalnie prosta obsługa, z którą poradzi sobie każdy pracownik. Kupując je, powinniśmy dostosować ich moc do własnych potrzeb po to, by zbyt mała wydajność nie zaburzała naszej codziennej pracy. Ważne jest też dostosowanie wymiarów urządzenia do samochodu, którym będziemy przewozić agregat.


agregaty prądotwórcze

Koparko-ładowarka - niezbędna przy zaawansowanych pracach ziemnych

Koparko-ładowarka jest maszyną, która przydaje się na pierwszym etapie prac. Pomimo tego, że można ją wynająć razem z operatorem, w przypadku dużych firm ogrodniczych zakup jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Ano dlatego, że możemy z niej korzystać bez żadnych ograniczeń, a wstępny etap równania działki wymaga sporego wysiłku. Mając do dyspozycji koparkę, możemy transportować dowolną ilość ziemi bez większego problemu. Koparka skraca więc czas potrzebny do przygotowania działki do dalszych prac ogrodniczych.

Warto jednak pamiętać, że zakup takiej maszyny wiąże się ze sporym wydatkiem i w przypadku małej firmy ogrodniczej może nie być opłacalny. Każdy właściciel musi więc samodzielnie skalkulować, czy taka inwestycja będzie dla niego opłacalna. Koszt najmu koparki wraz z obsługującym ją operatorem waha się w granicach 150-200 zł za każdą godzinę pracy. Jeśli zamierzamy korzystać z niej często, może okazać się, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup. Pamiętajmy jednak, że do obsługi takiej maszyny potrzebne są dodatkowe uprawnienia i oddelegowanie do jej obsługi jednego pracownika.

Podsumowując, posiadanie solidnego sprzętu pozwala nie tylko przyspieszyć prace, ale także sprawić, że będą one wykonywane starannie. Odpowiednie wyposażenie własnej firmy ogrodniczej to podstawa pozwalająca zapewnić najwyższą jakość usług. Warto więc zadbać, by dysponować dobrej jakości sprzętem i solidną ekipą, która potrafi z niego korzystać.