Przegląd budowlany

Wentylowanie hal komercyjnych i przemysłowych z Oxycom IntrCooll 4Seasons

Komfortowa klimatyzacja i wentylacja sporych przestrzeni w halach produkcyjnych do tej pory nie należała do tanich rozwiązań. Wilgoć i ciepło w otoczeniu mogły wytworzyć niekomfortowe odczucia wśród przebywających w danym pomieszczeniu. Dodatkowo nierzadko obniżają wydajność oraz narażają na naruszenie przepisów prawnych. Oxycom IntrCooll 4Seasons to wydajna i ekonomiczna jednostka wentylująca pomieszczenia produkcyjne, przemysłowe i magazynowe.

Wentylowanie hal komercyjnych i przemysłowych z Oxycom IntrCooll 4Seasons

Oxycom IntrCooll 4Seasons - jakie możliwości daje?

System od Oxycom, którego szczegółowy opis dostępny jest na stronie: https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-wentylacja-hal-4s/ cechuje przede wszystkim:

Tryby wentylacji hal przemysłowych

Odzyskiwanie ciepła i ogrzewanie

Gdy temperatura spada, ciepłe powietrze unosi się do sufitu. System IntrCooll 4Seasons filtruje je, miesza ze świeżym powietrzem oraz ogrzewa, jeśli zachodzi taka potrzeba. Później kieruje je w dół za pomocą ewentualnego dyfuzora AirOptimizer. Dzięki tej metodzie straty cieplne są redukowane do minimum. Jej wykorzystanie równocześnie zmniejsza koszty rachunków za ogrzewanie.

Swobodne chłodzenie

Ten tryb wykorzystywany najczęściej podczas wiosny i jesieni zakłada wykorzystanie powietrza z zewnątrz do ochłodzenia mikroklimatu w pomieszczeniu. IntrCooll 4Seasons, w przeciwieństwie do tradycyjnych klimatyzatorów z recyrkulacją, nie potrzebuje uruchamiania mechanicznych systemów do schłodzenia powietrza. System marki Oxycom polega na dostarczeniu przyjemnego, świeżego, chłodnego powietrza z zewnątrz. Opcjonalny montaż modułu AirOptimizer pozwala na wydajne rozprowadzenie dostarczonego powietrza poziomo.

Jednostopniowe chłodzenie

Tryb jednostopniowego chłodzenia idealnie sprawdza się w upalnych miesiącach, gdy temperatura i wilgoć są maksymalnie wysokie. Działa na zasadzie bezpośredniego, adiabatycznego chłodzenia wyparnego. Przy jego zastosowaniu IntrCooll 4Seasons zredukuje temperaturę wewnątrz budynku, zapewniając przy tym nieustanny dostęp do świeżego powietrza pozbawionego nadmiaru wilgoci. W tym przypadku również można się zdecydować na montaż opcjonalnego dyfuzora AirOptimizer.

Dwustopniowe chłodzenie

Pierwszy etap dwustopniowego chłodzenia to zmniejszenie temperatury powietrza z otoczenia za pomocą zimnej wody poddanej recyrkulacji. Brak dopływu wilgoci powoduje, że powietrze wydostające się z wymiennika ciepła ma mniejszą temperaturę termometru suchego i mokrego niż powietrze znajdujące się na zewnątrz. W skład drugiego etapu wchodzi zmniejszenie temperatury powietrza za pomocą chłodzenia wyparnego przy użyciu wkładów.

Wentylacja pomieszczeń i hal przemysłowych

Przyjemne schłodzenie

Użytkowanie klimatyzacji z konwencjonalnych systemów nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. IntrCooll 4Seasons dba o to, by osoby przebywające na klimatyzowanej hali czuły się komfortowo i nie były narażone na choroby. Dzieje się tak ze względu na idealne dostosowanie mocy ochładzania pomieszczenia.

Niski koszt eksploatacji

Oprócz mniejszych nakładów inwestycyjnych należy zwrócić też uwagę na zdecydowanie niższy koszt korzystania z rozwiązania oferowanego przez firmę Oxycom. IntrCooll 4Seasons oprócz swojej energooszczędności, posiada też wpływ na środowisko, którym się opiekuje. Wytworzony mikroklimat w pomieszczeniu jest zdrowy dla wszystkich jego użytkowników.

Świeża dostawa powietrza

Zastosowanie IntrCooll 4Seasons gwarantuje zadowolenie ze strony osób użytkujących dane pomieszczenie. W przypadku, gdy są to pracownicy, swój komfort nierzadko przekładają na wyższe wyniki. Dostęp do ciągłego dopływu świeżego powietrza jest nie tylko moralnym, ale i też prawnym obowiązkiem każdego pracodawcy. IntrCooll 4Seasons spełni te wszystkie wymogi, będąc przy tym bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Szeroki zakres prac

Miejsca ekstremalnie ciepłe są problematyczne dla producentów standardowych systemów klimatyzacji. Spowodowanie zauważalnego spadku temperatury jest jednak łatwo osiągalne dla IntrCooll 4Seasons, niezależnie od klimatu, w którym jest zamontowany. Dodatkowo urządzenie podczas ochładzania pomieszczenia zużyje tylko 10% całkowitej energii, której potrzebowałyby konwencjonalne metody.

Jednostka sterująca

Nad pracą IntrCooll 4Seasons nieustannie czuwa układ sterowania EcoSmart, który na bieżąco dokonuje wszelkich pomiarów tak, by dobrać odpowiedni tryb pracy głównej jednostki. IntrCooll 4Seasons posiada ich bowiem aż trzy, gdy konwencjonalne metody zaledwie jeden. Wybranie odpowiedniego trybu chłodzenia opiera się na pomiarach warunków z zewnątrz i wewnątrz budynku. Bezprzewodowa komunikacja z innymi urządzeniami jeszcze bardziej ułatwia proces montażu oraz sprawia, że staje się on mniej inwazyjny. Pracą całego systemu można także sterować ręcznie z dowolnego miejsca na Ziemi za pomocą dedykowanego oprogramowania.

Podłączenie do sieci

Oprócz zdalnego sterowania i komunikacji z czujnikami połączenie z internetem gwarantuje też bieżące wysyłanie raportów do Oxycom w przypadku jakichkolwiek problemów. Pozwala to na zdalną naprawę software'u przez wyspecjalizowanych fachowców. Oprócz tego IntrCooll 4Seasons jest ciągle zaopatrzany w nowe aktualizacje, które automatycznie się instalują.

Nieustanna analiza

Monitoring wszelkich dostępnych parametrów jest przeprowadzany ciągle przez 24/h. Inteligentny system sterowania ogranicza działanie IntrCooll 4Seasons w momencie, gdy jest to potrzebne. Pozwala to na zaoszczędzenie kolejnych środków podczas użytkowania sprzętu.

Dopasowanie do pogody

Jednostka sterująca podczas decydowania o sposobie pracy urządzenia czerpie informacje z czujników, które na bieżąco analizują aktualną pogodę. Z tego powodu IntrCooll 4Seasons zawsze pracuje tak, by zapewnić komfortową wentylację w pomieszczeniu.

Porównanie Oxycom 4Seasons do systemów bezpośredniego chłodzenia wyparnego

Porównanie Oxycom 4Seasons do konwencjonalnych systemów klimatyzacji