Przegląd budowlany

Wynajem rusztowań – zalety

Dzięki wynajmowi rusztowań możemy dużo zaoszczędzić podczas budowy lub remontu. Kupując rusztowania jesteśmy narażeni na straty jaki i ryzyko w nieprawidłowym dobraniu rusztowania. Może to spowodować trudności w wykonaniu zaplanowanych prac na wysokościach.

Wynajem rusztowań

Do jakich prac może przydać się wynajem rusztowań?

Wynajęcie rusztowania to nieoceniona pomoc przy pracy na wysokości. Rusztowania sprawdzą się więc podczas budowy domu, renowacji budynków, montowania, konserwacji lub naprawy instalacji, a także podczas remontów i prac wykończeniowych.

Wynajem rusztowań to często konieczność gdy zabieramy się za tynkowanie, czy malowanie ścian lub stropów. Rusztowania elewacyjne sprawdzą się podczas ocieplania i wykonywania elewacji domu. Wynajem rusztowań jest więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla malarzy, jak i dekarzy, tynkarzy, instalatorów, czy też samych inwestorów.

Oszczędności płynące z wynajmu rusztowania

Kupując rusztowania budowlane jesteśmy narażeni na duże straty finansowe oraz na to, że w nieprawidłowy sposób dobierzemy rusztowanie do zaplanowanych prac. W momencie zakupu na własność rusztowania musimy także pomyśleć co z nim zrobimy po wykonaniu prac. Sprzedać? Owszem jest to możliwe natomiast na tej inwestycji w 100% stracimy. Zakup profesjonalnego rusztowania często wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem rusztowań, dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzimy sporo pieniędzy a także możemy mieć pewność że firma w której będziemy wynajmować doradzi nam w doborze najlepszego rusztowania na inwestycję. W takich firmach możemy także liczyć na profesjonalny montaż rusztowań, często działają one w sposób kompleksowy świadcząc jednocześnie wynajem i montaż rusztowań.

Czym się kierować wybierając rusztowanie?

Rusztowania muszą być zgodne z normami krajowymi oraz europejskimi – wymogi dyrektywy EWG HD 1000. Istotne jest też by wynajęte rusztowania posiadały zabezpieczenie podestów przed wypadnięciem. Bardzo istotnym elementem podczas wynajmu rusztowań są także zamknięte profile, które zapewnią stabilność całej konstrukcji.