Przegląd budowlany

Budowlany boom w Rzeszowie trwa

Rzeszów nie przestaje zaskakiwać. W 2017 roku miasto wygrało w podsumowaniu na największą ilość zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych. Wyprzedziło nawet Lublin, który od wielu lat również bardzo dynamicznie się rozwija pod wieloma względami.

Mieszkania Rzeszów

Tym razem to Rzeszów był jednak na ustach wszystkich, tym bardziej, że pokonał także inne, dynamicznie rozwijające się miasta jak Bydgoszcz, Szczecin, Olsztyn czy Katowice. Dzięki temu Rzeszów, z niewielkiego i nikomu nie znanego miasta stał się trochę sławny.

Co sprawia, że właśnie w Rzeszowie powstaje tak wiele mieszkań? Czym miasto przyciąga nowych ludzi, którzy chcą tu zamieszkać na stałe?

Po pierwsze – miasto weszło w fazę dynamicznego rozwoju. Rozwija się infrastruktura, powstaje coraz więcej nowych miejsc pracy. W Rzeszowie coraz chętniej inwestują zagraniczne firmy, które otwierają tutaj swoją filię.

To oznacza więcej miejsc pracy. Ale nie tylko o ilość tu chodzi, ale również o jakość. Może Rzeszów nie jest i nie prędko będzie liderem pod względem wysokości wynagrodzeń – jeśli chodzi o skalę kraju. Nie może raczej konkurować pod tym względem z dużymi aglomeracjami. Jednak płace systematycznie rosną i już teraz są na bardzo zadowalającym poziomie. To sprawia, że coraz więcej osób ma stabilną pracę i myśli o kupnie mieszkania.

Rynek nieruchomości w Rzeszowie

Pod tym względem – jak już wspomnieliśmy na początku – Rzeszów wyprzedza wiele miast. Po pierwsze wynika to z faktu, że nasycenie mieszkaniami nie było duże. W miarę jak miasto się rozwijało, zapotrzebowanie na nowe mieszkania Rzeszów było coraz większe. Deweloperzy stanęli więc, i nadal stają na wysokości zadania. Na działkach powstają nowe osiedla mieszkaniowe.

Powstają mieszkania o zróżnicowanych metrażach, a rozwiązania technologiczne nie ustępują tym realizowanym w dużych aglomeracjach. Do tego mieszkania w Rzeszowie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli do tego dorzucimy fakt, że czynsz, koszty eksploatacji i ogólnie koszty życia są tu dużo niższe, to mamy odpowiedź na to, dlaczego Rzeszów jest tak popularny.

Rzeszów – miasto (nie) dla każdego

Na pewno Rzeszów nie jest miastem dla każdego. Nie odnajdą się tu osoby, które lubią wielkomiejski zgiełk, którym nie przeszkadza hałas. Rzeszów ma ogromny potencjał kulturalno-towarzyski, ale przy tym także wyjątkowy klimat niewielkiego miasta, w którym można się poczuć kameralnie i ciepło. Poza licznymi inwestycjami w innych miastach również w Rzeszowie buduje Deweloper Wikana. Szukasz swojego miejsca na ziemi? Może to właśnie Rzeszów. Sprawdź inwestycje mieszkaniowe na wikana.pl