Przegląd budowlany

Co wyróżnia dobrej jakości płytki?

Wybór płytek o wysokiej jakości to nie zwykłe zalecenie, ale podstawowy warunek wieloletniego zadowolenia z inwestycji. Dobór płytek podłogowych oraz naściennych powinien uwzględniać specyficzne wymogi ich lokalizacji.

Jak poznać dobrej jakości płytki

Jak rozpoznać jakość płytek, aby uniknąć popełnienia błędu? Jakimi parametrami warto się kierować w procesie selekcji? Czy warto płacić więcej za płytki dobrej jakości, czy można tu stosować daleko idące kompromisy?

Na czym polega wysoka jakość płytek?

Wysoka jakość to stwierdzenie, które zbyt często przybiera formę sloganu marketingowego, pomijającego rzeczywiste właściwości produktu. Tymczasem dla dobrej jakości nie ma alternatywy, a sama kontrola jakości to proces mierzalny i dający się opisać. W przypadku płytek istnieje kilka podstawowych kryteriów, które dają inwestorom ogólny pogląd na kwestie funkcjonalności danego rozwiązania. Płytki dobrej jakości powinny odznaczać się wysoką twardością, dobraną do zastosowania. Skala Mohsa odpowiedzialna za określenie twardości wszelkich materiałów, znalazła swoje zastosowanie również w przypadku płytek. Do użytku w miejscach narażonych na wysokie przeciążenia warto zastosować płytki o klasie 7 lub 8. Wewnątrz pomieszczeń w zupełności wystarczą produkty o skali 5-6. Jednak samo oznakowanie to jedynie deklaracja producenta, a nie gwarancja rzeczywistej wytrzymałości. Budowa zaufania klientów jawi się jako wieloletni wysiłek sztabu specjalistów. Na podstawie opinii formułowanych przez użytkowników można wyrobić sobie zdanie o jakości danego produktu. Niezwykle pozytywnym odbiorem i nieposzlakowaną opinią cieszą się na polskim rynku płytki Cerrad oraz płytki Vives. Producenci gwarantują, że ich wyroby posiadają doskonałą odporność na ścieranie, strukturę antypoślizgową, a także realne oznakowania klas jakości czy nasiąkliwości. Dokonując zakupu materiałów wykończeniowych, zarówno płytki Cerrad, jak i płytki Vives stanowią dobry wybór.

Największy wybór płytek na rynku

W sklepie Dekordia inwestorzy znajdą płytki Cerrad w dziesiątkach odmian kolorystycznych. Wielu klientów wybiera także płytki Vives jako połączenie nietuzinkowego wyglądu z doskonałą jakością. Płytki Cerrad idealnie nadają się do luksusowego i minimalistycznego wykończenia wnętrz. Gustowna kompozycja wzorów nie przytłacza wzroku, pozwalając na harmonijną kompozycję z wystrojem wnętrza. Płytki Cerrad stały się synonimem ekskluzywności w aranżacji przestrzeni, dlatego tak wiele współczesnych domów wita je w swoich progach. Płytki Vives otrzymały natomiast charakter swojego hiszpańskiego producenta, nawiązując do tradycji śródziemnomorskich i orientalnych. Ich wzornictwo opiera się o oryginalne rozwiązania projektowe, w których barwy mieszają się ze sobą, dobitnie świadcząc o niezwykłej stylizacji. Płytki Vives to doskonały element wyposażenia wnętrz, dla których podłoga staje się przestrzenią artystyczną, czekającą na zapełnienie interesującą kompozycją kolorów i kształtów. Asortyment sklepu Dekordia godnie reprezentuje szerokie spektrum produktów Cerrad i Vives. Klienci zyskują tym samym możliwość pełnego dopasowania płytek pod indywidualne gusta i preferencje materiałowe, otrzymując jednocześnie gwarancją najwyższej jakości.