Przegląd budowlany

Jaką białą fugę niebrudzącą się wybrać do łazienki?

Marcin Wójcik, 23.09.2022 r.

Aranżacja łazienki wiąże się z podjęciem wielu, często niełatwych decyzji. W pierwszej kolejności dobierane są płytki, armatura sanitarna, meble, wanna/prysznic. Niewiele osób zdaje sobie natomiast sprawę z tego, jak istotny jest optymalny wybór fugi, który nie tylko ma wpływ na ostateczny efekt wizualny, ale także i na to czy z łazienki korzysta się w sposób komfortowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat fug, tego dlaczego warto jest postawić na produkt niebrudzący - koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jaką białą fugę niebrudzącą się wybrać do łazienki

Biała fuga niebrudząca się - to dobry wybór do jasnych łazienek!

Łazienka jest bardzo specyficznym miejscem, w którym nie tylko wykonujemy dane czynności higieniczne, ale także i spędzamy coraz więcej czasu relaksując się, odpoczywając. Jest to też miejsce nietypowe pod względem pojawiającej się wilgoci, wahań temperatury. Z tego względu wszystkie elementy jej wyposażenia powinny być nie tylko zgodne z naszym poczuciem estetyki, z ogólnym zamysłem projektowym, ale także i odporne na działanie wilgoci. Jest to także idealne środowisko do namnażania się pleśni i grzybów, co można znacznie ograniczyć i zabezpieczyć łazienkę, by była bezpieczna podczas użytkowania.

Z tego właśnie względu wybierając fugę - warto jest wybrać białą fugę niebrudzącą się, która jest polecana nie tylko przez ekspertów, fachowców, ale także i klientów indywidualnych. Właśnie na jej temat można znaleźć wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Więcej inspiracji i porad łazienkowych znajdziesz na stronie www.lazienkiabc.pl

fuga łazienkowa

Biała fuga niebrudząca się - czyli jaka?

Jeśli chodzi o białą fugę niebrudząca się - eksperci, wykonawcy polecają fugi epoksydowe. Produkty te znane są z bardzo dobrych parametrów. Z tego względu tak dobrze sprawdzają się nie tylko w łazienkach, ale także kuchniach, czy w każdym innym pomieszczeniu.  Fugi epoksydowe są gładkie i nienasiąkliwe. Te dwie cechy sprawiają, że nie tylko zanieczyszczenia nie osadzają się na nich łatwo, to w razie takiej konieczności można je bardzo łatwo usunąć.

Poza tym są nienasiąkliwe. Dzięki temu wilgoć czy nawet woda, która może pojawić się w łazience czy kuchni nie zdoła uszkodzić fugi. Warto wspomnieć także o tym, że fugi epoksydowa nie przebarwiają się. Tym samym biała fuga, pozostanie biała. Nie żółknie, nie ciemnieje. Dzięki temu nawet po latach, fuga wygląda dobrze.

biała fuga

Fugi epoksydowe również do strefy mokrej?

Idealna biała fuga niebrudząca się - to fuga epoksydowa, które ze względu na swoje właściwości nie nasiąka wodą. Produkty te sprawdzają się jako wypełnienie szczelin płytek, znajdujących się pod prysznicem, w strefie umywalki czy w pobliżu wanny. Stanowią doskonała izolację dla wody, jak i pary wodnej. Ten rodzaj fugo zazwyczaj stosuje się w przypadku dużych płytek, ale nie tylko. Stosowane są także w przypadku szklanych płytek czy specjalnych szklanych mozaik, które obecnie cieszą się sporą popularnością. Nie powinny być bowiem stosowane na tarasach i balkonach. Ze względu na to, że nie przepuszczają wody, będą zapobiegły odprawianiu wody.

Do zalet fug należy doliczyć to, że są one niezwykle proste w nakładaniu. Praktycznie każdy poradzi sobie z tą czynnością samodzielnie. Ich sposób nakładania różni się od tego stosowanego w przypadku fug cementowych. Potrzebna jest wytrzymała paca oraz twarde gąbki z włókniny i celulozowe. Na rynku znajdują się także szpachelki z silikonu, które sprawdzą się podczas nakładania fugi w trudnodostępnych miejscach.