Przegląd budowlany

Kostka brukowa - pomysły na aranżacje

Tworząc ogród, łatwizną byłoby wybrać jeden rodzaj kostki brukowej do pokrycia nawierzchni i położyć go wszędzie - tak jak to zrobiła już wielu sąsiadów. Jednak kostka brukowa w Twoim ogrodzie nie musi być taka sama jak w sąsiedztwie, ponieważ nawet najmniejsze detale mogą upiększyć nawet całkiem zwyczajne podwórko.

Pomysły na aranżacje

Wykorzystując wspaniałe detale i proste „zwroty akcji”, możesz dodać charakteru i indywidualności swojemu ogrodowi. Niech nasze wskazówki zainspirują Twoje własne kreatywne pomysły!

Pomysł na aranżacje #1 kostka brukowa w różnych odcieniach

Nie bój się zaszaleć! Mieszaj matowe odcienie z kolorem, a uzyskasz naprawdę fajny efekt końcowy. Łupkowo-szare odcienie mogą prezentować się niezbyt ciekawie w małym ogrodzie pod pochmurnym niebem. Dużo lepszym sposobem byłoby szarości rozświetlić gdzieniegdzie dodatkiem kostki brukowej z jasnego koloru. Na stronie gardenpartner.pl znajdziesz dużo takich inspiracji, które sprawiają, że Twoje brukowane podwórko stanie się jeszcze piękniejsze.

Kostka sama w sobie jest stylowa, jednak jasnoszary cement użyty jako zaprawa, może jeszcze bardziej elegancko rozdzielić każdą płytę. W takim układzie kolory nieco zanikną, ale pojawi się zamiast tego kontrast między ścianami i roślinami, który będzie nadawał tej przestrzeni stylowy charakter.

Pomysł na aranżacje #2 kostka brukowa w ciekawych wzorach

Pobaw się wzorem! Twój ogród nie musi być nudny – może iść o krok dalej. Wzór prostych kostek brukowych ułożonych na trawniku może prowadzić do różnych punktów w ogrodzie:

Dodanie kostki brukowej ustawionej pod kątem 45 stopni to prosty, ale skuteczny sposób na poruszanie się po ogrodzie - a pomysł też można naprawdę łatwo zrealizować. Wbrew pozorom, nie będzie też żadnych problemów, gdy przyjdzie czas na to, by skosić trawnik, po prostu wystarczy przesunąć kosiarkę nad kostką.

Pomysł na aranżacje #3 kostka brukowa i dodatki

Dodaj nowoczesne odskocznie! Mogą to być na przykład duże kawałki „połamanego” betonu, które tworzą wielką dość przypadkowo, ale efektownie wyglądającą ścieżkę, toczącą się na żwirowej powierzchni. Dzieci będą mieć wiele zabawy, przeskakując takie, naturalne przeszkody, a równocześnie te unikatowe materiały powierzchniowe będą współpracować ze sobą, tworząc ścieżkę do drzwi wejściowych.

Możesz ten sam pomysł zrealizować, ale ze żwirem i starymi płytami chodnikowymi rozbitymi na nierówne płyty. Tak możesz stworzyć naprawdę nowoczesne i przede wszystkim własne współczesne aranżacje kostki brukowej z nieoczywistymi dodatkami.