Firma Skand House zajmuje się budową domów drewnianych szkieletowych. Takie konstrukcje dużo łatwiej niż inne budowle uczynić domami energooszczędnymi. Jednym ze sposobów jest montaż okien i drzwi przeprowadzany w formie warstwowej, lub, jak to bywa określane, ciepłej. Poniżej kilka słów o tym, na czym polega taki montaż i w jaki sposób pomaga zwiększyć energooszczędność domów drewnianych.
Na początek warto zaznaczyć, że specjaliści ze Skand House czynnie biorą udział w każdym etapie realizowania projektu. Oznacza to, że czuwamy nad prawidłowym wykonaniem fundamentów, stawianiem ścian (w technologii skandynawskiej lub technologii Steico), prawidłowej izolacji, a także - zajmujemy się montażem drzwi oraz okien. Wykorzystujemy przy tym jedynie produkty najwyższej jakości, których wytwórcy używają solidnych, a przy tym przyjaznych dla środowiska materiałów. Zdajemy sobie sprawę, że najlepszego gatunku drewno konstrukcyjne wykorzystywane do stworzenia szkieletu oraz ścian to nie wszystko - nie idziemy na kompromis także w kwestii wykończeń.
W trakcie wznoszenia konstrukcji warto pamiętać o tym, że szczelny montaż drzwi i okien determinuje późniejszy komfort użytkowania, ale i koszty eksploatacyjne domu. Straty ciepła mogą się okazać poważnym problemem. Jednak nie w przypadku powierzenia Państwa projektu firmie Skand House. Przy instalacji okien i drzwi stosujemy nowoczesną technologię, która pozwala zwiększyć szczelność i trwałość połączenia tychże elementów ze ścianami budynku. W jaki sposób przebiega taki ciepły montaż?
A co z drzwiami? W taki sam sposób, dzięki technologii montażu warstwowego można zadbać o szczelność drzwi wejściowych. Ma to niebagatelne znaczenie dla termoizolacyjności całego domu szkieletowego. Stąd też - jest priorytetem także dla nas, firmy Skand House. Drzwi wejściowe dobrej jakości to nie wszystko. Konieczne jest także zadbanie o to, by ościeżnica i próg zostały odpowiednio zabezpieczone. Miejsce zetknięcia drzwi ze ścianą domu szkieletowego drewnianego zostaje osłonięte specjalną taśmą izolacyjną - paroszczelną (zapobiegającą pojawianiu się wilgoci między ramą a ścianą), a w warstwie środkowej wykorzystywana jest piana poliuretanowa. Od zewnątrz piankę przed zawilgoceniem zabezpiecza taśma izolująca, tym razem paroprzepuszczalna, gwarantująca ochronę przed wilgocią z zewnątrz. Całość instalacji sprowadza się do tego, by uniknąć pojawienia się tzw. mostków termicznych, przez które ciepło wydostaje się z domu.
Ciepły montaż pozwala nie tylko osiągnąć optymalną szczelność, ale też korzystnie wpływa na wytrzymałość połączenia ościeża i ramy okiennej. Prawidłowe osadzenie okien i drzwi - są równie istotne, co wybrany model tychże. Warstwowy montaż wykorzystujący nie tylko piankę, ale także taśmę paroszczelną i paroprzepuszczalną umożliwia osiągnięcie pożądanego efektu - a więc wzniesienia domu energooszczędnego - przyjaznego dla środowiska i dla budżetu inwestora.