Przegląd budowlany

Toalety przenośne - kupić czy wynająć?

Toalety przenośne to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zaplecze sanitarne, ale brakuje sieci wodno-kanalizacyjnej.

Prysznic przenośny

Nowoczesne toalety przenośne pełnią wszystkie niezbędne funkcje higieniczne, a przy tym są mobilne i estetyczne. Dzięki możliwości przenoszenia z miejsca na miejsce tego typu toalety wybierane są na różnego rodzaju imprezy czy place budowy.

Toalety przenośne wykorzystywane są na:

Ze sprzedaży lub wynajmu toalet przenośnych mogą skorzystać zarówno inwestorzy, samorządy, firmy organizujące imprezy, jak i prywatni klienci. Oferta zawsze dobierana jest indywidualnie do potrzeb zleceniodawcy oraz jego możliwości finansowych.

Wynajem toalet krótkoterminowy czy długoterminowy?

Czas wynajmu toalet zależy od charakteru i czasu trwania imprezy. Najczęściej toalety przenośne wynajmuje się krótkoterminowo. Zazwyczaj jest to jeden dzień, w którym odbywa się dane wydarzenie i są to zwykle jednodniowe koncerty, festyny czy pikniki. Zdarza się, że wydarzenie trwa kilka dni, jak w przypadku festiwali czy kilkudniowych imprez masowych. Wówczas oprócz wynajmu toalet warto skorzystać z ich serwisowania, czyli m.in. z wywozu nieczystości, sprzątania czy uzupełniania środków czystości. Jest to konieczne, aby zachować podstawowe zasady higieny i przygotować toalety na kolejne dzień trwania imprezy.

Długoterminowy wynajem toalet dotyczy zazwyczaj miejsc, w których dostęp do zaplecza sanitarnego potrzebny jest przez dłuższy czas. Dzieje się tak w przypadku m.in. placów budowy, parkingów czy pól namiotowych i kempingów. Wtedy niezbędne jest regularne opróżnianie toalety, sprzątanie, dezynfekcja, a często także potrzebne są drobne naprawy, ponieważ wraz z częstotliwością użytkowania wrasta ryzyko usterek.

Koszt wynajmu krótkoterminowe oraz długoterminowe ustala się indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość toalet, ich rodzaj, a także to, czy będą one serwisowane, czy nie.

Sprzedaż toalet przenośnych

Innym rozwiązaniem jest zakup toalety na własność. Wiele firm z branży sanitarnej oferuje sprzedaż toalet przenośnych różnego rodzaju. Firma Clipper – czołowy dostawca usług sanitarnych – oferuje bogaty wybór toalet przenośnych w różnych wariantach cenowych i z różnym wyposażeniem. Wśród oferowanych na sprzedaż toalet znajdują się m.in.:

Pełna oferta toalet przenośnych na sprzedaż i wynajem ze szczegółową charakterystyką poszczególnych rodzajów znajduje się na stronie https://clipper.pl/toalety-przenosne/.

Serwisowanie toalet przenośnych

Toalety przenośne, zarówno to wynajęte, jak i kupione, muszą być regularnie serwisowane, aby zachować bezpieczeństwo i niezbędne standardy higieniczne. Serwisem tego typu toalet zajmują się specjalne firmy z branży sanitarnej. W przypadku wynajmowania toalet zazwyczaj ta usługa jest doliczana do kosztów najmu. Natomiast właściciele toalet powinni sami skontaktować się z firmą, która zajmuje się serwisowaniem. W skład serwisu toalet przenośnych wchodzi regularny wywóz nieczystości, sprzątanie wnętrza toalety, dezynfekcja oraz naprawa niewielkich usterek.