Artykuły › Ładowarki obrotowe – niezastąpione przy pracach na wysokościach

Ładowarki obrotowe – niezastąpione przy pracach na wysokościach

Umożliwiają pracę w przedziale 18-39 m, a dzięki kompaktowym wymiarom i wzmocnionej konstrukcji radzą sobie w trudno dostępnych miejscach. Ładowarki obrotowe drugiej generacji są też wyjątkowo proste w obsłudze, automatycznie rozpoznają osprzęt i spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa.

Ładowarka obrotowa
Ładowarki obrotowe – niezastąpione przy pracach na wysokościach

Wielozadaniowe ładowarki teleskopowe obrotowe stają się coraz częstszym widokiem – nie tylko na placu budowy. Nie można się dziwić - te wielofunkcyjne maszyny z funkcją obrotu, dzięki różnorodnemu oprzyrządowaniu mogą zastąpić park maszynowy.

Pierwszy nośnik teleskopowy w Europie - FARGH powstał w 1981 według pomysłu R. Magni, który bynajmniej nie spoczął na laurach, od tej pory stał się właścicielem ponad 40 patentów. Dziś firma Magni Telescopic Handlers jest znanym w sektorze budowlanym producentem ładowarek obrotowych i teleskopowych. Na szczególną uwagę zasługują maszyny z serii Magni RTH, które poza branżą budowlaną znajdują zastosowanie w pracach montażowych, remontowych, komunalnych, czy rolniczych. Parametry udźwigu, wysięgu, wysokości podnoszenia, a także wymiary i masę ładowarek można sprawdzić tutaj:

Szeroka gama osprzętu ładowarek RTH obejmuje: haki, łyżki, platformy robocze (także w wersji rozsuwanej do ponad 6 m), wciągarki, widły, żurawiki. Wszystkie ładowarki automatycznie identyfikują przyłącze. Interaktywny wyświetlacz zastosowany w kabinie umożliwia monitorowanie całego procesu przenoszenia ładunku, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania maszyny. Układ i rozmieszczenie przycisków jest bardzo proste, wręcz intuicyjne. Dzięki temu reakcja operatora może być błyskawiczna. Wyciszona kabina jest klimatyzowana, a filtr powietrza zabezpiecza przed pyłem. Operator siedzi wygodnie - zarówno fotel, jak i kolumna kierownicza są regulowane tak, aby dostosować się nawet do wysokiej osoby. Przeszklenie kabiny gwarantuje pełną widoczność. Konstrukcja jest wzmocniona, co chroni maszynę przed przewróceniem się, a także ma wpływ na zwiększenie parametrów udźwigu. Wszystkie maszyny Magni RTH są wyposażone w podpory stabilizujące , dzięki temu zapewniają bezpieczną pracę w trudnym terenie. Działają sprawnie - posiadają dwa tryby prędkości, maksymalnie jadą 40 km/h.

Spośród wszystkich zalet, najważniejsze wydaje się jednak to, że kilkadziesiąt lat doświadczenia w branży zaowocowało praktyczną bezawaryjnością – ładowarki obrotowe Magni RTH są wytrzymałe i dostosowane do wyśrubowanych zachodnich standardów. Wybór maszyny od renomowanego producenta opłaca się także z innych względów. Firma Magni TH oferuje oryginalne części, akcesoria i komponenty do swoich maszyn, oczywiście objęte gwarancją, a także szybki serwis, umożliwiający uniknięcie przestojów w pracach.