Artykuły › Mostki przeładunkowe – sposób na bezpieczny przeładunek

Mostki przeładunkowe – sposób na bezpieczny przeładunek

W wielu gałęziach gospodarki nieodzownym elementem prowadzonej działalności jest transport półproduktów używanych do produkcji, gotowych produktów, a także różnego rodzaju towarów. Przenoszenie ich ręcznie z samochodu transportowego do magazynu często jest niemożliwe. Problem ten rozwiązuje wykorzystanie mostków przeładunkowych, które powinny charakteryzować się wygodą użycia i zapewniać bezpieczeństwo osobom z nich korzystającym.

Sposób na bezpieczny przeładunek
Mostki przeładunkowe – sposób na bezpieczny przeładunek

Mostki stalowe sprężynowe

Składanie oraz rozkładanie mostków przeładunkowych opiera się na wbudowanych sprężynach, dzięki którym przygotowanie do przewozu produktów jest łatwe i szybkie. Producenci zapewniają, że nawet jedna osoba będzie w stanie operować tym typem mostku przeładunkowego. Za bezpieczeństwo podczas korzystania z tego typu urządzeń odpowiada automatyczny zamek, który blokuje mostek w bezpiecznej pozycji.

Branżowy rynek oferuje klientom mostki sprężynowe w czterech różnych wariantach. Różnice występują w ich rozmiarach – wysokości oraz długości mostu. Najdłuższy wysuwa się na 200 centymetrów. Nośność wszystkich modeli wynosi 4. Wszystkie podane przez producenta modele dostępne są w wersji stacjonarnej lub przesuwnej.

Przesuwany aluminiowy mostek ręczny

W przypadku mniejszej ilości przewożonych towarów może wystarczyć ręczny mostek, który jest bardzo prosty w montażu. Decydując się na ten model, otrzymują Państwo boczne szyny przesuwne w dwóch wersjach – pierwsza: 240 cm lub druga: 300 cm. Zamontowane w tym modelu mostku urządzenie blokujące zapewnia pełne bezpieczeństwo osobom pracującym przy przewozie towarów.

Za cenną cechę opisywanych mostków przeładunkowych możemy uznać ich małą wagę, dzięki czemu przenoszenie ich lub przesuwanie jest niezwykle proste i może być wykonane nawet przez jedną osobę.

Bezpieczeństwo w zakresie korzystania z mostków potwierdza zgodność z europejskimi normami (EN 1398). Aluminiowy mostek ręczny dodatkowo posiada mechaniczny system kotwiczenia. Za nadawanie odpowiedniej pozycji służącej do wygodnego transportu odpowiada elastyczna linka umieszczona na bocznej części mostka. Opisywany ręczny mostek przesuwny jest dostępny w wielu wersjach, które różnią się wymiarami (długość i szerokość) oraz wagą całego produktu. Można podzielić je na dwie kategorie związane z nośnością (cztery lub sześć ton).

Wśród mostków aluminiowych ręcznych przesuwnych spotkają się Państwo z bogatą ofertą tego typu produktów. Producenci proponują między innymi mostek o nośności czterech ton, posiadający antypoślizgową powierzchnię, która odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa. Dzięki zamontowanemu systemowi łożyskowej szyny przesuwanie mostka jest niezwykle łatwe. Nadawanie mu odpowiedniej pozycji odbywa się za pomocą elastycznej liny. Za bezpieczeństwo odpowiada urządzenie mocujące mostek w pozycji pionowej. W tym przypadku również mogą Państwo wybierać spośród wielu modeli, różniących się wymiarami. Oferuje je, na przykład firma .

Na rynku dostępny jest także ręczny mostek przeładunkowy – z łożyskowanym systemem ślizgowym oraz ze sprężyną gazową. Sprężyna ta odpowiada za jego obsługę. Posiada on łożyska kulkowe na szynach, dzięki czemu przesuwanie go jest niezwykle proste. W przypadku tego modelu, bezpieczeństwo zapewnia antypoślizgowa powierzchnia oraz urządzenie blokujące mostek w pozycji pionowej. W tym przypadku nośność urządzenia wynosi pięć ton. Mają Państwo możliwość wyboru spośród wielu wariantów różniących się wymiarami.

Decydując się na jeden z opisanych powyżej mostków wybierają Państwo produkty, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów takich jak aluminium oraz stal. Spełniają one wszelkie normy techniczne oraz gwarantują odpowiednie warunki zapewniające bezpieczeństwo pracy.

Wybór odpowiedniego mostka przeładunkowego to pewność wygody oraz bezpieczeństwa pracy.